Vstupte do literárního doupěte

Autoři  Klára Smolíková a Jiří W. Procházka, ilustrace Viktor Svoboda

Podepsáno Klárou Smolíkovou. Můžete si také napsat o osobní věnování od autorky.

Pracovní listy pro tvořivé psaní a chytré čtení.

190 Kč
Skladem

Nechte se nadchnout pro úžasný svět literatury! Pracovní listy zkušených autorů a lektorů Kláry Smolíkové a Jiřího W. Procházky jsou určeny k rozvoji čtenářství a tvůrčího psaní pro zájemce od dvanácti let výše. Publikaci je možné využít pro práci v hodinách českého jazyka na druhém stupni a středních školách, v knihovnách a literárních dílnách.

Soubor pracovních listů provede tvůrčím procesem psaní (jak chytit literární slinu, jak uspořádat tvůrčí myšlenky, jak se rozepsat, jak najít klid a místo pro psaní, jak popsat a oživit hlavního hrdinu či jak vystavět dialog) a s tím souvisejícím rozvojem čtenářských dovedností (např. co je typické pro jednotlivé literární žánry, co můžeme vyčíst již z první věty, jak asi bude příběh pokračovat).

Publikace konkretizuje a do jednotlivých úkolů převádí náměty, které oba autoři používají při literárních dílnách a ve čtenářských lekcích. Zároveň pracovní listy doplňuje metodika pro učitele, knihovníky a další zájemce podobně jako Klářina publikace Zakousněte se do knihy , tentokrát však cílí na starší žáky.

Kód Kód: 105
Kategorie: Pracovní listy

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení