Vstupte do literárního doupěte

Autoři  Klára Smolíková a Jiří W. Procházka, ilustrace Viktor Svoboda

Podepsáno Klárou Smolíkovou. Můžete si také napsat o osobní věnování od autorky.

Pracovní listy pro tvořivé psaní a chytré čtení.

68 stran, 30 pracovních listů + metodika

ISBN: 978-80-88290-12-4

190 Kč
Skladem

Nechte se nadchnout pro úžasný svět literatury! Pracovní listy zkušených autorů a lektorů Kláry Smolíkové a Jiřího W. Procházky jsou určeny k rozvoji čtenářství a tvůrčího psaní pro zájemce od dvanácti let výše. Publikaci je možné využít pro práci v hodinách českého jazyka na druhém stupni a středních školách, v knihovnách a literárních dílnách.

Soubor pracovních listů provede tvůrčím procesem psaní (jak chytit literární slinu, jak uspořádat tvůrčí myšlenky, jak se rozepsat, jak najít klid a místo pro psaní, jak popsat a oživit hlavního hrdinu či jak vystavět dialog) a s tím souvisejícím rozvojem čtenářských dovedností (např. co je typické pro jednotlivé literární žánry, co můžeme vyčíst již z první věty, jak asi bude příběh pokračovat).

Publikace konkretizuje a do jednotlivých úkolů převádí náměty, které oba autoři používají při literárních dílnách a ve čtenářských lekcích. Zároveň pracovní listy doplňuje metodika pro učitele, knihovníky a další zájemce podobně jako Klářina publikace Zakousněte se do knihy , tentokrát však cílí na starší žáky.

Kód Kód: 105
Kategorie: Pracovní listy
Zpět do obchodu